مجله شفا

ردیابی بیماران به تنهایی برای مقابله با کرونا کافی نیست

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
ردیابی بیماران به تنهایی برای مقابله با کرونا کافی نیست
تست تشخیص کووید-۱۹ به منظور شناسایی بیماران و ردیابی افرادی که با آنان در ارتباط بوده اند برای کاهش شیوع بیماری از جمله اقدامات ضروری اما ناکافی است.

نتایج یک بررسی نشان می دهد که آزمایش و ردیابی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ به تنهایی برای مقابله با کروناویروس کافی نیست.

محققان اظهار داشتند: انجام تست تشخیص بیماری کووید-۱۹ به منظور شناسایی بیماران و ردیابی افرادی که با آنان در ارتباط بوده اند برای کند ساختن روند شیوع بیماری از جمله اقدامات ضروری اما ناکافی است مگر اینکه در کنار تدابیر دیگر دنبال شوند.

نتایج بررسی هایی که پیش از این انجام گرفته نشان داد رویکرد شناسایی و ردیابی بیماران می تواند عدد R (میانگین تعداد افرادی که یک فرد آلوده به ویروس آن ها را مبتلا می کند) را کاهش دهد. زمانیکه عدد R به بیش از یک برسد به این مفهوم است که بیماری رو به گسترش است.

محققان انگلیسی اظهار داشتند: یافته های ما نشان می دهد آزمایش و ردیابی می تواند به کاهش عدد R کمک کند اما لازم است به درستی و با سرعت انجام شود. در حقیقت لازم است در مدت ۲۴ ساعت پس از شروع علائم بیماری تست تشخیصی انجام و افرادی که با بیمار در تماس بوده اند، قرنطینه شوند.

به گزارش ژاپن تودی، در این بررسی تاکید شد: انجام آزمایش و ردیابی بیمار به تنهایی در کنترل انتقال بیماری در بسیاری از جوامع کافی نخواهد بود و لازم است برای پایین آوردن عدد R اقدامات مکمل نظیر قرنطینه به موقع افراد نیز انجام شود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.