مجله شفا

توقف پذیرش بیماران غیر اورژانس در بیمارستان ها

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
توقف پذیرش بیماران غیر اورژانس در بیمارستان ها
با افزایش مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی، پس از پایان تعطیلات، ابلاغی از سوی معاون وزارت بهداشت بر ضرورت مدیریت ظرفیت موجود در بیمارستان ها تاکید کرد.

قاسم جان بابایی در ابلاغیه ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی و روسای بیمارستان های مسیح دانشوری و مرکز آموزشی، تحقیقاتی، درمانی قلب شهید رجایی تاکید کرده است: از تاریخ ۱۴ فرودین ماه جهت توقف پذیرش بیماران الکتیو در کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه تحت پوشش آن دانشگاه یا دانشکده به نحوی برنامه ریزی نمایید که حداکثر ظرفیت برای پذیرش بیماران مشکوک به کووید-۱۹ دربخش های بستری و ویژه فراهم گردد.

در متن ابلاغیه معاون درمان وزارت بهداشت با موضوع مدیریت خدمات رسانی بیماران با توجه به افزایش مراجعین کووید -۱۹ آمده است: «ضمن تشکر از روسا، معاونین، مدیران و پرسنل محترم دانشگاه ها و کادر درمان کلیه مراکز درمانی که با تلاش بی دریغ، در طی ماه های متمادی علیرغم مشکلات به ارائه خدمت مخلصانه به بیماران بویژه بیماران مبتلا به کووید-۱۹ پرداخته اند؛ با عنایت به افزایش مراجعان سرپایی و بستری به مراکز درمانی، پیش بینی روند روبه رشد پس از پایان تعطیلات و مراجعات مسافران نوروزی و ضرورت مدیریت ظرفیت موجود لازم است از این تاریخ جهت توقف پذیرش بیماران الکتیو در کلیه مراکز درمانی (اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه) تحت پوشش آن دانشگاه /دانشکده به نحوی برنامه ریزی نمایید که حداکثر ظرفیت برای پذیرش بیماران مشکوک به کووید-۱۹ دربخش های بستری و ویژه فراهم گردد. اگرچه پذیرش بیماران الکتیو در بیمارستان های تک تخصصی قلب و عروق، چشم و زنان و... بلامانع است.

بدیهی است رصد مستمر وضعیت در سطح کشور و هر منطقه در حال انجام بوده و برقراری روال عادی در پذیرش بیماران غیر اورژانسی و جراحی های الکتیو پس از پایدار شدن شرایط با هماهنگی این معاونت از سرگرفته خواهد شد. ضمنا مدیریت پوشش سایر بیماران اورژانسی و شرایط غیر قابل تعویق نیز تحت مدیریت جنابعالی/ سرکارعالی در این مدت صورت خواهد پذیرفت.»

 
منبع: خبرگزاری میزان
سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.