شفا مگ

کدام چای باعث لاغری میشود

کاهش وزن یکی از موارد پیچیده ای است که باید تحت کنترل این کار را انجام داد.برای کاهش وزن این روزها رژیم های مختلف و تمرینات ورزشی زیادی وجود دارد که همه آنها برای رسیدن به تناسب اندام مناسب است.یکی از بهترین و طبیعی ترین رژیم های لاغری ،لاغری با چای است.چای باعث می شود به صورت ارگانیک وزن بدنتان را کاهش دهید و همیشه بدن را در سلامتی کامل نگه دارید.در این مقاله 5 نوع چای و دمنوش را برای شما معرفی کرده ایم.

کدام چای باعث لاغری میشود
  1. چای سبز
  2. چای سیاه
  3. چای سفید
  4. چای اولانگ
  5. چای پونه

چای سبز برای لاغری

چای سبز نه تنها محبوب ترین نوع شناخته شده برای انسان است، بلکه به عنوان یکی از راه های کارآمد برای کاهش وزن است. مطالعات نشان داده است افرادی که این نوشیدنی را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کنند حدود 2 کیلوگرم بیشتر از افرادی که فقط گاهی از آن استفاده می کنند وزن خود را از دست می دهند.

اگرچه اعداد ممکن است خیلی چشم گیر باشند. ۲ کیلوگرم وزن زیادی برای از دست دادن است مخصوصا برای کسانی که با وزنشان مشکل دارند. با استفاده از این نوشیدنی به طرز شگفت آوری چربی های بدنتان را از دست می دهید و به علت داشتن مقدار زیاد کاتچین که یک آنتی اکسیدان است متابولیسم بدن را افزایش می دهد و باعث کاهش وزن شما می شود.

چای سیاه برای لاغری

چای سیاه همانطور که از نامش معلوم است دارای رنگ تیره است و تحت عمل اکسیداسیون روی برگ های آن به دست می آید. برخلاف برگ های دیگری که بعد از یک مدت کوتاه اکسید می شوند اما چای سیاه فرآیند طولانی تری دارد. انواع مختلفی از این نوع نوشیدنی در جهان وجود دارد اما تاثیر همه ی آنها بر بدن تقریبا یکسان است.

این نوع چای نیز مانند چای سبز به دلیل خواص آنتی اکسیدانی که دارد به افراد کمک می کند تا به تناسب اندام برسند. آنتی اکسیدان موجود در این نوشیدنی داغ فلاونو نام دارد و دقیقا مانند کاتچین موجود در مورد قبل عمل می کند و متابولیسم بدنتان را افزایش می دهد و باعث می شود که چربی های بدن با سرعت بیشتری از بین روند. 

چای سفید

بر خلاف چای سبز یا چای سیاه که خشک و اکسید شده هستند چای سفید از گیاهان جوانی که تازه تولید می شوند برداشت می شود و به همین دلیل طعم و رنگ متفاوتی دارد. این نیز مانند چای سبز حاوی آنتی اکسیدان کاتچین است و به لاغر شدن شخص کمک می کند اما کمی ملایم تر از آن به از بین بردن چربی های بدن می پردازد به همین دلیل مناسب رژیم های غذایی سبک تر می باشد.;

چای اولانگ

چای اولانگ به علت فرآیند اکسیداسیون متوسط جایگاهی ما بین چای سبز و سیاه دارد. طعم میوه ای و خاصی که دارد آن را به یک نوشیدنی داغ فوق العاده تبدیل کرده است و یک نوشیدنی سالم برای صبحانه یا شام است.

اولانگ متابولیسم بدن شما را تحریک می کند و به کاهش وزن کمک می کند. اما برای استفاده از آن باید آن را با یک رژیم غذایی مناسب جفت کنید و علاوه بر آن تمرینات ورزشی نیز داشته باشید.

چای پونه

اگرچه از لحاظ فنی مانند چای سیاه به حساب می آید اما این نوشیدنی مستحق آن است که در دسته خاص خود قرار گیرد زیرا آن تخمیر شده است. این کار به آن عطر و طعم خاکستری می دهد که باعث می شود آن را با هر ناهار خوشمزه ای میل کنید و منافع کاهش وزن فوق العاده ای نیز به همراه دارد.

در حالی که خواص چربی سوزی در دیگر موارد در مواد آنتی اکسیدانی موجود در ترکیب آنها قرار دارد اما این نمونه در واقع با کاهش قند خون و تری گلیسیرید کار می کند. هرچند باید مطالعات بیشتری انجام شود تا مشخص شود این نوشیدنی چقدر برای چربی سوزی مفید است اما در نتایج اولیه خوب ظاهر شد. 

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.