شفا مگ

مواد غذایی برای رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان مشکلی است که بعضی از افراد با آن مواجه می باشند.روش هایی است که می توانید با بوی بد دهان خداحافظی کنید.از جمله این روش ها مصرف مواد غذایی برای بوی بد دهان می باشد.به طور قطع هیچکدام از روش ها جای بهداشت دهان و دندان را نمی گیرد. برای اینکه دهان خوشبو داشته باشید به طور منظم مسواک بزنید و هر 6 ماه برای چکاپ نزد دندان پزک بروید. در این مقاله بعضی از این مواد غذایی که از بوی بد دهان جلوگیری می کنند برای شما گردآوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

مواد غذایی برای رفع بوی بدن دهان

چای سبز و سیاه

یک فنجان چای سبز یا سیاه می تواند به وسیله ی گروهی از آنتی اکسیدان ها به نام پلی فنول ها، میزان بخارهای بدبوی خارج شده از دهان تان را کاهش دهد. تا زمانی که به چای تان شکر اضافه نکنید، این آنتی اکسیدان ها می توانند وارد عمل شوند و باکتری هایی که باعث بوی بدن دهان می شوند را ازبین ببرند. همچنین افرادی که غالبا چای می نوشند، کمتر از افرادی که چای نمی نوشند، دچار بدبویی دهان می شوند.

ماست

به علت وجود میکروب های زنده و فعال در ماست می تواند باکتری هایی که باعث بوی بد دهان می شوند را از بین ببرند.ثابت شده که ماست بدون شکر پس از ۶ هفته مصرف منظم می تواند با بدبویی دهان مبارزه کند.ماست همچنین حاوی ویتامین D است که به مبارزه با باکتری ها کمک می کند، بنابراین در حالی که ممکن است فورا موثر نباشد اما خوردن دو وعده ماست در روز، می تواند در درازمدت به شما کمک کند از شر بوی بد دهان خلاص شوید.

گیاهان تازه

جویدن ادویه ها و گیاهان تازه، نه تنها باکتری ها را ازبین می برد بلکه به نفس تان، عطر تازگی می بخشد. جعفری حاوی کلروفیل است و می تواند بوی بد دهان تان را برطرف کند – بدون آنکه عطر و بوی دهان تان را عوض کند. اگر طعم و عطر مشخص تری می خواهید، نعناع تازه، دانه ی رازیانه، انیسون و میخک نیز باعث تازه تر شدن نفس تان می شوند.

سیب

یک سیب در روز ممکن است واقعا شما را از پزشک بی نیاز کند. به گفته ی سخنگوی انجمن رژیم غذایی ، میوه ها و سبزیجات ترد مانند سیب، کرفس و هویج می توانند به پاک کردن پلاک های بوزا از دندان ها کمک کنند. آنها تولید بزاق را نیز افزایش می دهند که می تواند زبان شما را مرطوب نگه دارد و مانع تجمع باکتری ها روی آن شود. در نهایت، جویدن سیب می تواند به بیرون آمدن تکه های غذای گیرکرده در دندان های شما کمک کند و اثر منفی که ممکن است روی دندان ها بگذارند را از معکوس نماید.

مرکبات

در مقاله ای ،مصرف میوه های سرشار از ویتامین C را به عنوان راهی برای خلاص شدن از باکتری های بدبوی دهان پیشنهاد می نماید. محتوای ویتامین C میوه هایی مانند پرتقال و گریپ فروت علاوه بر ازبین بردن برخی از باکتری های مولد بوی بد دهان، به مبارزه با بیماری های لثه مانند التهاب لثه کمک می کند که اگر درمان نشود، می تواند به بوی بیشتر دهان منجر شود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.