شفا مگ

فواید بخور گرم برای پوست صورت

بخور با بخار آب یکی از روش هایی است که برای زیبایی پوست صورت در تمام سالن های آرایشی و مراکز زیبایی انجام می شود.بخور گرم فواید زیادی برای پوست صورت دارد.در ادامه به فواید بخور با بخار آب و نحوه انجام بخور صورت می پردازیم.

فواید بخور گرم برای پوست صورت
  1. فواید بخور گرم برای پوست صورت
  2. روش بخور گرم برای صورت
  3. ماسک برای بعد از بخور صورت

فواید بخور گرم برای پوست صورت

بخور گرم برای پوست به خصوص پوست صورت بسیار مفید است و فواید زیادی را می تواند برای پوست داشته باشد.در تمام جهان از بخار آب در سالن های آرایشی و زیبایی پوست استفاده می کنند. بخور دادن پوست صورت دارای مزایای زیادی از جمله:

  • منافذ و روزنه های پوست را باز می کند
  • سلول های پوستی مرده را از بین می برد.
  • امکان پاک کردن کامل و عمیق پوست را مهیا می سازد.
  • برای جوش ها ی سر سیاه و همچنین آکنه یا غرورجوانی مفید است.

بخور دادن می تواند به عنوان نظافت زیبایی صورت هفته ای یک بار انجام شود. توصیه می شود که بعد از قرار دادن ماسک های صورت صورت را بخور داده و سپس از ماسک ها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از ماسک های خود بگیرید. بانوان قبل از اینکه از بخور می بایست ابتدا آرایش صورت خود را با کمک آب و صابون پاک کنند.

روش بخور گرم برای صورت

برای انجام بخور می بایست اگر بر روی صورت آرایشی دارید به کمک آب و صابون پاک کنید. سپس کتری را تقریبا با سه لیوان آب پر کنید و بجوشانید.

آب کتری را بعد از جوشاندن در یک کاسه با سطح مقطع وسیع بریزید. فاصله صورت خود را تا ظرف آب جوش مقابلتان حداقل به میزان نیم متر حفظ کنید. سپس حوله را روی سر خود انداخته به طوری که دور سر شما و ظرف آب جوش حایلی ایجاد کند. به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در زیر حوله باقی بمانید سپس صورت خود را با آب سرد شست وشو دهید. این امر باعث بسته شدن و جمع شدن منافذ پوست می گردد. سپس از یک ماسک صورت یا مرطوب کننده ساده استفاده کنید.

نکته مهم اینجاست که بخار آب باید به صورت گرم و ملایم و آرامش بخش احساس شود نه خیلی داغ و غیر قابل تحمل.اگر چنانچه بخار آب خیلی داغ و آزاردهنده بود فورا عمل بخور دادن را متوقف کنید.

اگر چنانچه مایل به استفاده از داروهای گیاهی پوست همچون چای سبز، بابونه، اسطوخودوس یا قرص نعناع هستید بسته گیاهی مورد نظر را در فنجان آب فرو کرده و داخل ظرف آب جوش مقابل صورت خود کنید. فقط توجه داشته باشد که قبل از استفاده از هر نوع گیاه دارویی برای پوست خود از عدم حساسیت پوست خود نسبت به این گیاهان مطمئن شوید.

روش دوم بخور صورت

صورت خود را از مواد آرایشی پاک کنید. لیف حمام یا پارچه تمیزی را به طور کامل در ظرف آب گرم فرو کنید سپس آب آن را گرفته و روی صورت خود قرار دهید.زمانیکه پارچه یا لیف سرد شد (معمولا در کمتر از یک دقیقه) مجددا آن را در آب گرم فرو برده و دستور شماره دو را مجددا تکرار کنید.

برای اینکه نتیجه بهتری از این روش بدست آورید این کار را برای ۵ الی ۱۰ بار تکرار کنید. سپس صورت خود را با آب سرد شست و شو داده و از یک ماسک صورت یا مرطوب کننده ساده استفاده کنید.به خاطر داشته باشید که استفاده از آب با حرارت بسیار بالا در هر دو روش ذکر شده در بالا بیش از آنکه مفید باشد می تواند آسیب رسان نیز باشد.زیرا بخار شدید پوست را می سوزاند. بنابر این بسیار مراقب بوده که در هر دو روش شما در شرایط کاملا راحتی باشید.

چنانچه دارای پوست حساس یا شرایط پوستی خاصی هستید قبل از استفاده از بخور حتما با پزشک خود مشورت کنید. بدلیل اینکه بخار آب باعث خارج شدن ناپاکی ها ی پوست می گردد بنابر این طبیعی است که لکه ها و بعضی نقایص پوست یا لکه ها برجسته تر و نمایان تر از قبل جلوه کند. در هر حال برای پوستهای عادی و نرمال در صورتی که در حین بخور دادن یا بعد از آن دچار التهاب یا لک شود بعد از مدتی این نقصها از بین رفته و در چندین مرتبه استفاده از بخار کمتر می شود. ظاهر پوست شما در صورت اجرای منظم این روش بهبود می یابد.

ماسک برای بعد از بخور صورت

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.