شفا مگ

ماسک های مفید برای جوش صورت

جوش صورت مشکلی است که اکثر جوانان با آن دست و پنجه نرم می کنند. ماسک مناسب برای صورت هایی که جوش می زنند وجود دارد که می توانید به راحتی این جوش ها را درمان کنید. ماسک هایی از ترکیب گل بابونه و گل ختمی که بسیار مفید می باشند. همچنین ماسک ریواس جوش صورت و جوش های سر سیاه را نیز می تواند درمان کنند.در ادامه با طرز تهیه این ماسک ها آشا شوید.

ماسک های مفید برای جوش صورت
  1. ماسک گل بابونه و ختمی
  2. ماسک ریواس برای جوش
  3. ماسک برای جوش سر سیاه
  4. مطالب مرتبط

ماسک گل بابونه و ختمی برای جوش صورت

صورتهایی که جوش می زند یک قاشق گل بابونه ویک قاشق گل ختمی را بایک لیوان آب بجوشانید واز یک صافی رد کنید خوب که صاف شد یک تکه پنبه را درآن خیس نموده وکاملا صورت را باین ماسک آغشته کنید ومدت 20 دقیقه مکث کنید وبعد بشویید.

برای برطرف کردن جوش صورت یک قاشق مربا خوری نشاسته را با کمی آب مخلوط کرده روی چراغ بگذارید تا یک جوش کوچکی بزند وحالت فرنی پیدا کند آنرا نیم گرم روی صورت بگذارید مدت یکربع روی پوست بماند وبعد با آب نیم گرم یا شیر خوراکی بشویید.

ماسک ریواس برای جوش

ریواس له شده را با مقداری سرکه مخلوط کرده برروی تمام صورت بگذارید این ماسک برای از بین بردن کک مک و جوشهای چرکی واز بین بردن جای جوش و آثار آن بسیار مفید است.

ماسک برای جوش سر سیاه

گل ریواس وگل بابونه وگل بنفشه را بجوشانید بخار که کرد صورت را بخور بدهید وبعد یک قاشق روغن زیتون ویک زرده تخم مرغ که قبلا مخلوط کرده ایم بصورت ماسک برروی صورت بگذارید بعد از شستن ماسک ادوکلن را با پنبه به صورت بمالید تا ضدعفونی شود برای پوستهای کوپروزدار:خربزه را له کرده برروی پوست صورت بگذارید وپس از 20 دقیقه بشویید –یک عدد سیب زمینی را پخته در شیر حل کنید بروی صورت بگذارید وپس از 20 دقیقه بشویید ازاین ماسک برای پوستهای زبر وکم آب هم میتوانید استفاده کنید.

مطالب مرتبط با ماسک جوش صورت

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.